int(2)

Novinky

Nové články ZOO

15.5.2015

Nové články v rubrice ZOO.

« Novější | Starší »

TOPlistZOO magazín

Narodil se roztomilý tapír

21. května 2015 - Pruhované a roztomilé, takové je mládě tapíra jihoamerického, které se v úterý narodilo v Zoo Praha. Matkou mláděte je patnáctiletá samice Ivana a otcem dvanáctiletý samec Tex.

Zachránění rybáci obecní v ZOO Praha

16. května 2015 - V pražské zoo jsou nově k vidění rybáci obecní, kteří byli uměle odchovaní z vajec zachráněných před loňskou povodní na východním Slovensku. V péči pražských chovatelů je třicet rybáků, což je momentálně největší skupina v Evropě.

Babyboom v zooparku Chomutov nekončí

15. května 2015 - Návštěvníky Podkrušnohorského zooparku těší pohled na narozená mláďata již od poloviny března. Na statku porodily postupně samice všech chovaných druhů domácích zvířat.

Výběhy pražské ZOO jsou plné života

15. května 2015 - Jarní teploty posledních dní chovatelům pražské zoo dovolily vypustit do venkovních expozic většinu zvířat.

Novinky u pražských lachtanů

13. května 2015 - Lachtaní samička Wendy, první vnučka legendárního Gastona, již brzy oslaví své druhé narozeniny. Narodila se 22. května samici Abebě a samci Melounovi.

Arové ve venkovní voliéře

11. května 2015 - Od 23. dubna mohou návštěvníci ústecké zoo ve velké voliéře vedle pavilonu exotária opět pozorovat několik druhů papoušků. V letošním roce zde uvidí skutečné lahůdky.

V pražské ZOO se narodily stovky mláďat

29. dubna 2015 - Jaro je v přírodě především obdobím mláďat. Platí to i pro pražskou zoologickou zahradu, kde se od začátku roku narodilo už 330 mláďat.

Jihlava - Husy kuří

22. dubna 2015 - V Zoo Jihlava konečně započal ten správný zvířecí babyboom. Nejprve se v březnu narodila dvojčata lemurů kata.

Mláďata vzácných výrečků

17. dubna 2015 - V pražské zoo se vylíhlo v uplynulých týdnech celkem šest výrečků filipínských. Mláďata přitom pochází od dvou chovných párů.

Námluvy leguánů modravých

Duben 2015 - Kousání a tahání za kůži – méně znalí by souznění Fausta a Markéty, kriticky ohrožených leguánů modravých, mohli považovat za agresi.

Narodily se dvě velbloudí slečny

15. dubna 2015 - Mezi první narozená mláďata v Podkrušnohorském zooparku patří v letošním roce hned dvě samičky velblouda dvouhrbého.

Berberští lvi

10. 4. 2015 uskutečnila ZOO Liberec velmi očekávaný transport. Z olomoucké zoo v dopoledních hodinách vyrazí auto, ve kterém se vydají na svou pouť pod Ještěd dva samci lvů berberských (Panthera leo leo).

Kraslice malovaná přírodou

4. dubna 2015 - Ošatka kraslic malovaných přírodou se skládá z vajíček 44 druhů exotických ptáků, od timálie sečuánské po kasuára přilbového. Dokážete poznat, kterým druhům patří jednotlivá vejce?

O vejce ptáka nandu

3. dubna 2015 - Od soboty 4. do pondělí 6. dubna 2015 je pro návštěvníky ústecké zoo připraven tradiční kvíz O vejce ptáka nandu.

Velikonoce v ZOO Praha

3. dubna 2015 - K vidění bude nejen mnoho mláďat, která se na jaře rodí a líhnou každým dnem, ale návštěvníci se můžou zapojit i do velikonočních dílen a připravit se na nadcházející Velikonoční pondělí.

ZOO Ústí nad Labem - mládě makaka

3. dubna 2015 - V sobotu 28. března se v ústecké zoo narodilo mládě makaka kápového, po týdnu života lze konstatovat, že odchov probíhá bez problémů a mládě prospívá.

Novinky v letní sezóně ústecké zoo

31. března 2015 - Letní sezóna začíná v ústecké zoologické zahradě vždy 1. dubna a končí 31. října, v tomto období přichází do zoo nejvíce návštěvníků. V letošním roce je pro ně připravena řadu změn.

Pelikáni jsou zpět na rybníku

27. března 2015 - Na hladině Kamenného rybníka v Podkrušnohorském zooparku mohou návštěvníci opět po více než čtyřech měsících vidět pelikány bílé a kadeřavé.

ZOO Ústí nad Labem - Koalice proti palmovému oleji

27. března 2015 - Zoo Ústí nad Labem se snaží seznamovat veřejnost s problematikou používání palmového oleje již řadu let. Největšími pěstiteli, kteří vyrábějí téměř 90% světové produkce, jsou Malajsie a Indonésie.

ZOO Hodonín - Mláďata vlků hřivnatých

27. března 2015 - Po loňském mláděti ary zelenokřídlého zažívá Zoo Hodonín další historický, tentokrát savčí prvoodchov.

ZOO Jihlava - zebra

24. března 2015 - Malá samička zebry damarské se narodila počátkem března (3. 3. 2015), nyní už je ten pravý čas, kdy se začíná ukazovat světu. Návštěvníci ji mohou vidět ve stádu ostatních zeber damarských v jednom z výběhů expozice Africká savana.

Zoo se raduje z klokaního mláděte

20. března 2015 - Sluníčko a teploty nad nulou přinesly návštěvníkům děčínské zoologické zahrady netradiční podívanou. Tou je mládě klokana rudokrkého.

Pražská zoo v sobotu opět otevře rozhlednu

20. března 2015 - Pražská zoo v sobotu opět otevře rozhlednu. Zima je konečně u svého konce a pražská zoo tak může opět slavnostně otevřít rozhlednu Obora.

Magazín liberecké ZOO březen 2015

Čerstvé vydání novinek ze zoo v magazínovém provedení.

Jarní počasí vylákalo ven i zimní spáče

17. března 2015 - Sluníčko a nadprůměrné teploty definitivně probudily i zimní spáče pražské zoologické zahrady. Do venkovního výběhu poprvé zavítali svišti lesní a psouni prérioví, kteří na podzim ulehli k zimnímu odpočinku.

Mláďata Emu hnědého v hodonínské zoo

Hodonín (9. března 2015) Emu hnědého v hodonínské zoo znají její návštěvníci téměř po celou dobu její osmatřicetileté historie. Před osmadvaceti  a více lety a mívali i to štěstí, že vídali také roztomilá pruhovaná černobílá kuřata, s jejichž odchovy měli tehdejší chovatelé velké zkušenosti.

Krkavci z pražské zoo dnes ohlásili jaro

11. března 2015 - Klára a Kryštof, krkavci velcí z pražské zoologické zahrady, dnes snesli vejce. Podle ověřené tradice je snůška krkavců definitivním potvrzením příchodu jara a zárukou toho, že chladné počasí už se nevrátí.

Giboni stříbrní poprvé venku

10. března 2015 - Sluníčko a teplé počasí poprvé vylákalo ven pár gibonů stříbrných, který do pražské zoo přicestoval loni na podzim.

Narození bonga horského

7. března 2015 - V Zoo Praha jsou kriticky ohrožení bongové horští chováni od roku 1988 a letos narozená samička je již 45. mládětem pražského chovu. Současná skupina se skládá ze čtyř chovných samic a jednoho samce.

V Zoo Praha se vylíhla mláďata emu hnědého

3. března 2015 - V pražské zoo se minulý týden vylíhla dvě mláďata emu hnědého. Každým dnem jsou odvážnější a dokonce už začala opouštět hnízdo.

Klec pro osmáky a její vybavení

Degu potřebuje velkou klec, její minimální velikost by měla být 60cm x 45cm x 60 cm, avšak čím větší tím lepší. Osmáci rádi běhají čili nutně potřebují několik úrovní resp. patro ve své kleci.

Pražská ZOO odchovala mláďata čápa marabu

V pražské zoo se po osmi letech vylíhla tři mláďata čápa marabu. Na svět se vyklubala na konci ledna a dnes se mají čile k světu.

ZOO Ústí nad Labem - tučňáci místo lachtanů

Zoologická zahrada Ústí nad Labem se na základě vyjádření odborníků Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) rozhodla za stávajících chovatelských podmínek nepokračovat v chovu lachtanů.

Zooinventura - soutěž

Počátek roku v zoo začíná pravidelnou inventurou zvířat . V průběhu roku se rodí mláďata, přichází i odchází zvířata, a proto je potřeba vést přesnou evidenci.

- -

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum