int(1)

Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistKlec pro osmáky a její vybavení

Praha (Pressweb) - Degu potřebuje velkou klec, její minimální velikost by měla být 60cm x 45cm x 60 cm, avšak čím větší tím lepší. Osmáci rádi běhají čili nutně potřebují několik úrovní resp. patro ve své kleci. Kolo, alespoň 24cm, hnízdo / domek, miska na jídlo a napáječku jako základ. Klec pro osmáky by neměla být z plastu nakolik osmák je dost aktivní hlodavec, může ji prokousat. Vhodným materiálem je kov nebo sklo. Poličky a spodek nesmí být mřížkový aby si neublížili protože si mohou zachytit nožičku. Hnízdo potřebují pro pocit bezpečí, nejlepší je dřevěná krabice 15cm x 20cm x 15cm s rovnou střechou, která jim bude sloužit i jako rozhledna. Dovnitř stačí dát neparfémované ubrousky či papírovou utěrku, ale vrámci recyklace poslouží i skartovaný papír. Kolo, různé prolézačky i lano jsou vděčným vybavením.

Písek na koupání pro osmáky

Osmáky nekoupeme ve vodě, ale alespoň jednou, dvakrát za týden jim dáme na půlhodinku nádobu s pískem na koupání. Je k dostání i v našem zverimexu.

Krmení pro osmáky

Základem jídelníčku osmáků je voda a granulované seno, k tomu by měli mít přístup stále. Denně jim dáváme hrst granulí. Osmáci mají sklony ke cukrovce takže je třeba dávat pozor abychom jejich stravu přizpůsobili tzv dia dietě, dáváme pozor na karbohydráty. Milují syrovou zeleninu, přestože si ji někdy nechají den oschnout. Chutnají jim i oříšky, tu ale pozor na zbytečné tuky, proto by to měla být spíše výjimka a ne jako pravidelná složka stravy. Degu potřebuje kousat aby ubrousil neustále rostoucí zuby. Velmi libuje dřívka, větvičky a dokonce kůra stromů je pro něj zdrojem potřebných látek. Degu se dorozumívá pískáním. Zajimavé je, že osmák se rychle naučí na člověka, který se o něj stará a rozpozná jeho hlas, někdy dokáže reagovat na své jméno. Při častém zaslechnutí nějaké melodie se ji některý Degu naučí pískat.

Zdroj: Tisková zpráva - zoomixpraha.cz

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum