int(1)

Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistV Zoo Praha se vylíhla mláďata emu hnědého

3. března 2015 - V pražské zoo se minulý týden vylíhla dvě mláďata emu hnědého. Každým dnem jsou odvážnější a dokonce už začala opouštět hnízdo.

Samice emu hnědého Emílie snesla první vejce 31. prosince 2014 a druhé hned 3. ledna 2015. Tím však byla její rodičovská úloha naplněna. O mláďata jednoho z největších nelétavých ptáků na světě se totiž stará výhradně samec, který obstarává nejen inkubaci vajec, ale i následnou péči. Své potomky minimálně dalších šest měsíců vodí, střeží a ochraňuje. Na toto poměrně náročné období se proto pečlivě připravuje - vytváří si dostatečnou zásobu tuku, protože po celou dobu sezení na vejcích nepije a nepřijímá potravu. Během inkubace, která v průměru trvá 56 dní, může zhubnout až polovinu své hmotnosti.

Emu hnědý obývá travnaté a křovinaté oblasti Austrálie. Stejně jako pštros není emu schopen létat, ale zato je výborným běžcem, dokáže vyvinout rychlost téměř 50 km/h. V toku samec dunivým hlasem láká samice, před nimiž pak předvádí imponující pózy s natřásáním křídel.

Foto: Týden stará mláďata emu hnědého jsou odvážná a zkoumají své okolí. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Zdroj: Tisková zpráva

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum