int(1)

Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistSpotřebitelský magazín

Nebezpečné výrobky

Nebezpečné výrobky podle České obchodní inspekce. Seznam stále doplňován, naposledy - 13. 3. 2015.

 

Změna dodavatele elektřiny

29. dubna 2015 - Obchodní podmínky některých dodavatelů elektřiny jsou netransparentní a obsahují ustanovení, která jsou značně nevýhodná pro spotřebitele.

Odpovědnost za vady u použitého zboží

23. duben 2015 - Patříte k pravidelným, nebo jen občasným zákazníkům bazarů a nakupujete zboží „z druhé ruky“?

Výběr vysoké dětské židle

20. duben 2015 - Mezinárodní dozorová akce PROSAFE, do níž byla Česká obchodní inspekce zapojena, byla zaměřena na kontroly výrobků určených pro péči o děti, a to na vysoké židličky.

Padělky hraček na Matějské

17. duben 2015 - Inspektoři České obchodní inspekce na mimořádné kontrolní akci ve čtvrtek 16. dubna na Matějské pouti zajistili 129 kusů hraček porušujících práva duševního vlastnictví.

Zboží na ulici

13. dubna 2015 - Zdá se vám nemožné, že by prodejce vyložil reklamovanou sedačku u vás před domem, aniž by někoho zastihl doma, pak klidně odjel pryč a zanechal sedačku svému osudu? I takto může skončit zamítnutá reklamace. A co když opuštěný nábytek někdo ukradne?

dTest: „Margaríny“? Samá voda

10. dubna 2015 - Jaká je kvalita tuků použitých na výrobu takzvaných margarínů a jaké další látky ukrývají? Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře 22 roztíratelných rostlinných tuků, dostupných běžně v českých obchodech.

Máte rádi křížaly? Pozor, pokud je kupujete online

3. března 2015 - Online nákupy jsou sice pohodlné, ale ne bez rizika. E-shop Jablickovyraj.cz nabízející křížaly nedodává předem zaplacené zboží a se zákazníky nekomunikuje.

Čokoláda nebo kakaová pochoutka? V čem je rozdíl?

27. března 2015 - Velikonoční pomlázku bez čokoládových zajíčků či vajíček si nejspíš dokáže představit jen málokdo.

dTest: Air Telecom ztěžuje spotřebitelům odstupování od smluv

27. března 2015 - Smlouva s operátorem sjednaná doma nemusí mít dlouhého trvání. Pokud si to rozmyslíte, můžete od smlouvy do dvou týdnů odstoupit.

Obsah vody v naftě

23. březen 2014 - Z celkem odebraných 236 vzorků nevyhověly jakostním požadavkům technických norem 3 vzorky pohonných hmot.

dTest: Nový trik - předváděcí akce v sídle prodejce

20. března 2015 - Mohlo by se zdát, že předváděcím akcím po masivní kampani odzvonilo, ale není tomu tak. Už však nejde o nádobí prodávané v restauracích.

dTest: Někteří podnikatelé si vykládají zákonné lhůty po svém

17. března 2015 - Vnitřní procesy ve společnostech obchodníků často prodlužují nároky spotřebitelů. Než žádost stačí doputovat na příslušné oddělení, musí si zákazník počkat.

dTest: Nespoléhejte na to, že prodejci umí barvy

12. března 2015 - Tvrdí vám prodejce, že špatně vidíte, a reklamaci kvůli jinému barevnému provedení zboží vám odmítá uznat? Nejste jediní.

dTest: Dvě třetiny spotřebitelů se nevyznají v barevných linkách

6. března 2015 - Čeští spotřebitelé nevědí, jak se liší zelené, modré a bílé linky. Většinou si ale myslí, že operátoři by neměli volání na modré a bílé linky speciálně zpoplatňovat a vyčleňovat z volných minut.

dTest: Lovecké salámy – tři nevyhověly vyhlášce

Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře 12 loveckých salámů z českých obchodů. Byly mezi nimi velké rozdíly - jak v obsahu masa či tuku, tak v chuti. Tři výrobky nevyhověly podmínkám současné legislativy.

dTest: Pojištění schopnosti splácet - je výhodné?

28. února 2015 - Z někdejší novinky se už stala bezmála standardní součást úvěrů. Některé banky hlásí, že proti neschopnosti splácet je pojištěno až 80 procent půjček.

dTest: Kvůli barevným linkám zaplatíte i za nahlášení poruchy vodovodu

19. února 2015 - Chcete po telefonu reklamovat vyúčtování elektřiny či plynu nebo ohlásit poruchu vodovodu? Za takový hovor můžete zaplatit desítky i stovky korun. Mnozí dodavatelé energií používají pro kontakt se zákazníky, včetně nahlášení poruch, zpoplatněné modré a bílé linky.

dTest: Natržené bankovky nesmí obchodníci odmítnout

13. února 2015 - Nezřídka se nám při placení dostane do rukou bankovka, které chybí růžek či část okraje, která je pomačkaná, natržená nebo dokonce na dva kusy a slepená izolepou.

dTest: Škodlivé látky ve výrobcích pro malé děti

11. února 2015 - Malé děti jsou zranitelné. Zároveň představují pro obchodníky významnou cílovou skupinu a na trhu je široká nabídka výrobků určených právě jim.

dTest: Kupujete mleté maso? Nejspíš je to masný polotovar.

4. února 2015 - Zajdete-li si do supermarketu koupit balené mleté maso, s největší pravděpodobností si domů odnesete masný polotovar.

dTest: Stop drahým osmičkám

23. ledna 2015 - Stále více společností používá jako kontaktní telefony takzvané bílé nebo modré linky. Tedy čísla, která začínají osmičkou, ale volání na ně nejenže není zdarma, ale navíc se ani nezapočítává do volných minut v tarifech operátorů.

dTest: Platí i při reklamaci pravidlo třikrát a dost?

9. ledna 2015 - Spotřebitelé se často setkávají s nevolí obchodníků, pokud při třetí reklamaci zboží požadují odstoupení od kupní smlouvy. Kdo má pravdu?

dTest: Zelené čaje - koktejl pesticidů v sáčku

6. ledna 2015 - Ve východních kulturách je příprava a podávání čaje obřadem, u nás se často spokojíme s rychlým zalitím sáčku s neznámým obsahem. Co se v jeho útrobách skrývá?

dTest: Kávové kapsle: snadno, rychle a draze

3. prosince 2014 - Kávovary na jednorázové kapsle s mletou kávou vám zjednoduší domácí přípravu espressa. S jakou kávou však vlastně pracují?

dTest: Polovina jablečných džusů neobsahuje původní aromatické látky

10. října 2014 - Spotřebitelský časopis dTest nechal pro své říjnové vydání otestovat jablečné džusy a mošty dostupné v našich obchodech.

dTest: Listová těsta - chlazená jsou lepší

14. září 2014 - Příprava domácího listového těsta je časově náročná, proto řada lidí spoléhá na hotové těsto z obchodu. Jaká je jeho kvalita?

dTest: Co dělat, když jste koupili vůz se stočeným tachometrem?

8. září 2014 - Koupili jste ojetý vůz s ujištěním, že stav ujetých kilometrů na tachometru odpovídá realitě, a posléze zjistili, že to není pravda? Nevzdávejte to, s prodejcem je možné jednat a bránit svá práva.

dTest: Nové crashtesty v největší české databázi

3. září 2014 - Obsáhlá databáze výsledků nárazových zkoušek Euro NCAP se rozrostla o pět nových vozů. Výsledky pětihvězdičkového Mercedesu-Benz třídy GLA, čtyřhvězdičkových Renaultu Twingo a Toyoty Aygo a dvou tříhvězdičkových modelů – Citroënu Berlingo a elektrické dodávky Nissanu e-NV200 najdete v češtině na www.dtest.cz/crashtesty.

dTest: Nejvíce nebezpečných výrobků je v sortimentu oblečení a hraček

24. července 2014 - Ftaláty v panence typu „barbie“ či pískacích hračkách, kosmetické výrobky obsahující škodlivé chemické látky, rádio, které nám může přivodit úraz elektrickým proudem, či dětské sandálky renomované značky s obsahem dráždivých látek.

dTest: Alkalické baterie - drahé se nevyplatí

10. června 2014 - Vyšší cena rovná se vyšší kvalita? V případě tužkových baterií není tento předpoklad na místě. Spotřebitelský časopis dTest zkoumal výdrž 13 modelů jednorázových alkalických článků dostupných v českých obchodech.

dTest: Prodej parfémů, značka levně - pozor na padělky

5. června 2014 - Na internetu lze dnes zakoupit téměř cokoli, včetně luxusního zboží, jakým jsou značkové parfémy. Řada lidí tuto možnost využívá zejména kvůli cenám, které jsou na internetu obvykle nižší než v kamenných obchodech.

dTest: Krémy proti vráskám: zázraky nečekejte

3. června 2014 - Reklamní slogany propagující krémy proti vráskám slibují zajistit mladě vyhlížející pokožku bez výrazných známek stárnutí. Při nákupu těchto přípravků musíme obvykle sáhnout poměrně hluboko do kapsy. Vyplatí se to? Jaká je jejich skutečná účinnost?

dTest varuje: dárek po telefonu není zadarmo

17. dubna 2014 - Další společnost se sídlem ve Švýcarsku se rozhodla oslovit české zákazníky zásilkovým prodejem. Holicí strojky Good Shave rozdávané po telefonu má stále více českých spotřebitelů. Jeden telefonický rozhovor a každý získá holicí strojek jako dárek. Není to však zadarmo. Obdarovaní musí uhradit poštovné a balné dosahující výše běžné ceny tohoto zboží a jednou zásilkou to nekončí.

-

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum