Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistNebezpečné výrobky

Zdroj všech zpráv: Česká obchodní inspekce

Skládací kloubový žebřík EXTOL 99580 není bezpečný

10. duben 2015 - V rámci mezinárodní dozorové akce PROSAFE, zaměřené na bezpečnost kloubových a teleskopických žebříků byl na českém trhu zjištěn výrobek, který nesplňuje standardy obecné bezpečnosti výrobků ani bezpečnostní ukazatele definované v technické normě, na niž se výrobce odkazuje. Vzhledem k řadě nedostatků hrozí uživateli tohoto žebříku především nebezpečí úrazu v důsledku pádu.

Laboratorním posouzením byly zjištěny závažné nedostatky při zkouškách pevnosti i zkouškách funkčnosti kloubového spoje. V poloze plošiny, po aplikaci normou stanoveného zatížení, došlo ke zborcení výrobku. Žebřík rovněž nevyhověl v požadavcích na funkčnost patek umístěných na stabilizačních prvcích. Dovozci bylo nařízeno okamžitě stažení tohoto výrobku z trhu a žebřík byl jako nebezpečný výrobek zveřejněn v mezinárodním výstražném systému RAPEX.

Celá tisková zpráva (MS-Word 97).

Beruška s magnetem není hračka vhodná pro děti!

13. březen 2015 - Česká obchodní inspekce zjistila, že je na trhu ČR v nabídce pro spotřebitele výrobek, který hlavně pro dětské uživatele představuje vážné riziko, a to poškození zdraví nebo poranění v případě, že dítě při hraní spolkne nebo vdechne malé části, uvolněné z těla berušky. Česká obchodní inspekce prodej berušky s magnetem zakázala a distributor stáhl výrobek neznámého výrobce z trhu. Hračka byla nahlášena do databáze nebezpečných výrobků RAPEX.

Beruška s magnetem

No. 74811

Výrobce: neznámý

Dovozce: COLTEX Plus, s.r.o., Praha

EAN: 0042000048118

Celá tisková zpráva (MS-Word 97).

Zvířátko s ventilátorem je pro dítě nebezpečné!

12. březen 2015 - Při monitorování trhu s hračkami odebrali inspektoři České obchodní inspekce výrobek, u kterého bylo následným odborným posouzením zjištěno, že hlavně pro děti představuje vážné riziko poškození zdraví. Jedná se o výrobek v podobě zvířátka s hlavou kočky a šňůrkou k zavěšení na krk. Výrobek, který vypadá jako hračka s vrtulkou, má i funkci malého ventilátoru na bateriový pohon. K poškození zdraví dětského uživatele může dojít spolknutím baterie typu AAA, jejíž kryt lze otevřít bez použití nástroje, a další riziko úrazu představuje šňůrka s příliš pevným uzávěrem. Distributor stáhl tento nebezpečný výrobek z trhu a ČOI postoupila potřebnou dokumentaci kontaktnímu místu MPO pro nahlášení do systému RAPEX.

ANIMAL Mini Fan

zvířátko s hlavou kočky a malým ventilátorem

Výrobce: SSYS  Co. Ltd., Čína    

Dovozce: COLTEX Plus, s.r.o., Praha

EAN 8418868218147

Celá tisková zpráva (MS-Word 97).

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum