Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistKrimi

Muž co prodával Karlštejn

Jiří Lobkovic ho oslovil jako barona a připomněl mu, že přece chce prodat svoje rodinné sídlo, hrad Karlštejn. Tady začal jeden z největších podvodů první republiky.

Tragédie v Dubrovce

Útok na moskovské divadlo na Dubrovke predstavuje veľkú teroristickú akciu, ktorá sa odohrávala od 23. do 26. októbra 2002 v Moskve. Asi 40 čečenských islamských teroristov počas predstavenia muzikálu obsadilo budovu moskovského divadelného centra na Dubrovke a zobralo viac ako 850 ľudí ako rukojemníkov.

Trest smrti

Trest smrti neboli nejvyšší trest, či také absolutní trest je trest, který předpokládá usmrcení (neboli popravu) odsouzeného člověka za trestný čin, za který je dle platného trestního práva možné tento trest uložit (v dřívějších dobách byly takovéto trestné činy nazývány hrdelními zločiny).

Andrej Čikatilo

Andrej Romanovič Čikatilo byl ruský sériový vrah a kanibal, známý jako rostovský řezník, rudý nebo rostovský rozparovač. V letech 1978–1990 zavraždil nejméně 53 dětí a žen.

Ku-klux-klan

Ku-klux-klan nebo Kukluxklan nebo Kuklos crew, zkratka KKK, je název řady bývalých i současných tajných, teroristických a militantních organizací, původně pocházejících z jižních států USA.

Kauza Fritzl

Kauza Amstetten je označení pro aféru, která vypukla poté, co rakouská policie v dolnorakouském městě Amstetten zatkla Josefa Fritzla, který věznil ve sklepě svého rodinného domu svou dceru.

Prohibice

Mezi lety 1914-1933 byla postupně uplatněna v USA, v evropských severských státech a v SSSR. Nakonec od ní všechny státy odstoupily (v severských zemích byla pouze zmírněna).

Alcatraz

V místním vězení strávil čtyři a půl roku známý Al Capone, mezi prvními vězni byl George „Machine Gun“ Kelly, který si zde odseděl celých 17 let za únos. Proslavil se také vězeň s číslem AZ 594, známý jako Ptáčník, vlastním jménem Robert Stroud, kterého ve filmu The Birdman of Alcatraz ztvárnil Burt Lancaster.

Bonnie a Clyde

Bonnie Parkerová (1. října 1910 – 23. května 1934) a Clyde Barrow (24. března 1909 – 23. května 1934) byli populární zločinci, kteří se svým gangem procestovali střední část Spojených států amerických v době světové hospodářské krize v letech 1929-1933.

Al Capone

Alphonse Gabriel Capone (17. ledna 1899 Brooklyn, New York – 25. ledna 1947 Palm Beach, Florida) byl jedním z nejznámějších šéfů organizovaného zločinu působících v USA ve 20. letech 20. století.

Jack Rozparovač

Jack Rozparovač (anglicky Jack the Ripper) je přezdívka, kterou získal sériový vrah působící v převážně chudé čtvrti Whitechapel a v přilehlých částech Londýna v druhé polovině roku 1888.

Velká vlaková loupež

Velká vlaková loupež označuje jeden z nejproslulejších zločinů 20. století. Skupina 15 lupičů přepadla 8. srpna 1963 nedaleko vesnice Cheddington poštovní vlak na trase Glasgow - Londýn a ukořistila 2,6 milionu liber.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum