Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistAteliér Abakuk: "Rychle" vyřezávané sochy

Chcete si dům, byt či zahradu zkrášlit něčím opravdu originálním? Chcete si udělat radost a vyzdobit si zahradu či interiér krásnou sochou, nebo udělat radost přátelům a pořídit jim stylový a originální dárek? Pak využijte nabídky ateliéru Abakuk.

V nabídce ateliéru Abakuk najdete jak krásné vyřezávané sochy, tak dřevěné zahradní a jiné doplňky. Na ateliér se můžete obrátit také v případě, že máte zájem o stavbu dřevěného srubu. "Jsme schopni velice rychle a pružně reagovat na objednávky zákazníků. Navíc s každou objednávkou obdržíte podrobný popis týkající se impregnace, vhodného umístění sochy, údržby a dalších potřebných informací," říká dále k nabídce Jaroslav Pecháček, majitel ateliéru Abakuk.

Kdo je "abakuk"?

Za ateliérem Abakuk stojí manželé Pecháčkovi. Sochař a řezbář Jaroslav Pecháček se řezbařině věnuje již 15 let. Specializuje se na řezbu dřevěných soch výhradně motorovou řetězovou pilou, kterých má v současné době šestnáct. K dokonalému zvládnutí motorové pily mu dopomohla dvanáctiletá praxe v těžbě dřeva.

Za svoji kariéru absolvoval několik desítek sochařských sympozií u nás i v zahraničí, vyřezal více než 1200 soch. Úspěšně se zúčastnil soutěže "Česko-Slovensko má talent 2012", která proběhla současně na TV Prima a TV JOJ, kde vyřezal motorovou pilou během čtyř minut tvář starce. Je držitelem dvou českých rekordů v rychlořezbě motorovou pilou a světového primátu v řezbě dvěma motorovými pilami současně. Je první a zatím jediný řezbář na světě, který tuto techniku řezby soch ovládá, navíc v rekordním čase, který je zapsán v knize rekordů.

V ateliéru Abakuk společně s Jaroslavem Pecháčkem tvoří i jeho žena výtvarnice Marie Pecháčková. Několik let se specializovala na malbu olejem na dřevo a v loňském roce tuto činnost rozšířila také o řezbu soch motorovou pilou. Je jedna z mála žen u nás, která pro svoji práci tento nebezpečný nástroj používá. "Již více než sedm let společně s manželem také organizuji výtvarná a sochařská sympozia po celé republice a nyní se společně těchto akcí i aktivně účastní," říká Marie Pecháčková.

Manželé Pecháčkovi kromě výtvarné činnosti provozují i hostinec Na Rychtě s galerií, kde se mimo jiné konají i nejrůznější akce spojené právě s jejich zajímavými aktivitami. Jednou z takovýchto akcí je například "Řezbářský kurz - řezba motorovou pilou".

Zdroj: Tisková zpráva.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum