TOPlistPo čem muži touží – 10 rad, jak být pro muže atraktivní

Každá žena chce být pro muže zajímavá. Co to ale ve skutečnosti znamená? Po jaké ženě muži touží? Co za vlastnosti jsou pro ně zásadní a na co koukají nejdříve? Tyto charakteristiky jsou rozdílné podle toho, jak se muž o ženu zajímá. Tedy zda muži jde o nezávazný flirt či zda o ní uvažuje jako o budoucí partnerce.

Na tyto otázky jsme se ptali 1600 respondentů v našem průzkumu. Po čem touží dnešní nezadaní, odpovídá Veronika Vinterová - majitelka seznamovací a rozvojové agentury Náhoda a dodává: „94 % našich nezadaných klientů hledá v Náhodě vážný a trvalý vztah, takže umíme skutečně svědomitě odpovědět na otázku, po čem muži touží v případě, že uvažují o ženě jako o trvalé partnerce.“

1. přitažlivost - ať se to nám ženám líbí nebo ne, muži jsou velmi vizuální. Nikdy nedostaneme druhou šanci udělat první dojem. A proto by měla žena udělat maximum, aby ten první dojem byl vizuálně co nejlepší. Upravenost, celkový soulad, přiměřené oblečení, jsou základ. Pokud si vás muž nevšimne, nebude vás poslouchat a nemůže tak vyniknout váš oslnivý intelekt, neobvyklé zájmy či velký rozhled.

2. ženskost - vlastně každý muž, se kterým hovoříme, jako jednu z nejdůležitějších charakteristik uvádí právě ženskost a rozumí tím jak ženské chování, které mu dá prostor být gentlemanem, tak i vzhled. Na tyto otázky si odpoví asi každá z nás sama: Je atraktivnější žena v lodičkách nebo v teniskách? V sukni nebo v kalhotách? Má mít přiměřený výstřih nebo rolák?

3. chemie - tu velmi obtížně ovlivníme. Žena může začít třeba tím, že bude příjemně vonět, bude vysílat jiskřivé signály. Zbytek je ale opravdu na přírodě. Při seznamování je právě chemie to, co za někoho nikdo jiný nevyčichá. A proto například dlouhé dopisování při internetovém seznamování nedoporučuji, osobní schůzka vše rozhodne.

4. pozitivní přístup k životu - nikdo nemá rád bručivky, pro trvalé soužití to platí dvojnásob. V Čechách je ale hledání negativ tak trochu národní sport. Už ráno, když se vzbudíte, si můžete vzpomenout na to, jaké překážky před vás ten den naskládá. Anebo naopak si můžete vybavit aspoň jednu věc, na kterou se můžete těšit. Věřím, že tento přístup bude nejen pro muže, ale i pro celé vaše okolí blahodárný.

5. aktivní přístup k životu - většina mužů ocení, pokud s nimi žena vyrazí na výlet, občas jej i sama vymyslí. Přinejmenším by muže mohla ocenit tehdy, pokud se zajímavým, neotřelým nápadem přijde on.

6. žena drobnější než muž - muži často o postavě ženy říkají „abych ji mohl obejmout“. I pro ženu je příjemné, pokud má u muže pocit bezpečí, že se k němu může schoulit. Pro část mužů je opravdu zásadní, aby byla žena štíhlá. Pro některé jde o běžnou postavu. Většinu mužů ale odradí vychrtlost či naopak obezita.

7. opravdová partnerka - muži nehledají ozdobu do společnosti, ale někoho, s kým mohou sdílet denní radosti a starosti, ke komu se mohou přitulit a kdo je ocení třeba i za maličkost. Umění příjemně muže ocenit je jedna z dovedností, ze které by se měla skládat „ženská maturita“.

8. smysl pro rodinu, něžnost, empatii - tradiční rozdělení rolí mělo a má svůj smysl. A zabezpečení domácího krbu, příjemné atmosféry a něhy sem prostě neodmyslitelně patří a ocení je i moderní muž.

9. ne dominantní ženu - pokud se mám pouze v 1 bodě zmínit o tom, co naopak muži nechtějí, pak jejich nejčastějším vyjádřením je "hlavně žádnou dominantní manažerku“. Většina chlapů musí svůj "boj o přežití" zvládat v práci. Nechtějí přijít domů a bojovat znovu. I výrazné a úspěšné ženy mohou být doma v pohodě. Hlavně neprudit!

10. úsměv - možná se může zdát tento bod až banální. Úsměv je ale jako zaklínadlo. Nasaďte úsměv předtím, než vejdete do obchoďáku. Uvidíte, že muži budou na Vaši rozesmátou tvář reagovat úplně jinak. Je to nejlepší ozdoba ženy a přitom vůbec nic nestojí.

Toto jsou body, na kterých se shodlo nejvíce nezadaných mužů. Štěstí je v tom, že každému se líbí něco jiného. Tedy na závěr jednu radu: ať jste taková nebo maková, hlavně buďte svá, autentická a sama za sebe. Mějte se ráda, protože když se budete mít ráda vy, je daleko větší šance, že se k vám někdo další přidá.

Text: Veronika Vinterová - www.nahoda.com, Foto: M. Čermín.

Článek Vám přináší seznamka Náhoda - www.nahoda.com.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum