Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistZvířecí rekordy

Zvířecí rekordy planety Země. Zdroj: Wikipedie.

 

Největší šelma:

Medvěd kodiak často bývá i více než 3,2 m dlouhý a váží i více než 700 kg. Vzhledově se nejvíce podobá medvědu hnědému kamčatskému, od kterého se liší včetně velikosti i o něco tmavším zbarvením srsti. Ve vztyčené pozici na zadních nohou dosahuje výšky až 3,5 m.

 

Nejvyšší žijící suchozemské zvíře:

Žirafa (Giraffa camelopardalis) je mohutný sudokopytník, v současnosti nejvyšší ze všech suchozemských živočišných druhů. Samci dosahují velikosti od 4,8 až do 5,5 metru a váží až 900 kilogramů (rekordní jedinec, zastřelený roku 1934 v Keni byl vysoký 5,87 metru a vážil zhruba 2000 kg). Samice jsou obecně trochu menší a lehčí.

Žirafa. Autor: Hok.

Nejdelší doba březosti a největší žijící suchozemský savec:

Slon je největší žijící rod suchozemských savců. Při narození váží okolo 100 kg. Samice slona je březí 20 až 22 měsíců, což je nejdelší doba březosti u suchozemského zvířete. Slon se dožívá 60 až 70 let. Největšího slona zastřelili v Angole v roce 1974, vážil 12 000 kilogramů. Rod slon obsahuje tři žijící druhy, které jsou ovšem v latinském názvosloví řazeny do dvou různých rodů -Loxodonta (slon africký a pralesní) a Elaphus. Velmi blízkým příbuzným byl i vyhynulý mamut (Mammuthus).

 Slon indický. Autor: Che.

Největší, nejdelší a nejtěžší žijící živočich:

Plejtvák obrovský (Balaenoptera musculus) (také 'Modrá velryba' anglicky Blue whale, německy Blauwal) je mořský savec z řádu kytovců. Jde o největšího současného žijícího živočicha a podle dosavadních informací i největší živočich vůbec, alespoň z hlediska tělesné hmotnosti. Délkou jej však předčilo několik rodů sauropodních dinosaurůDélka těla dosahuje až kolem 30 metrů (rekordní jedinec měřil 33,59 m) a hmotnost asi 181 tun. Je tedy nejtěžším živočichem všech dob. Hmotnost jazyka: dosahuje až 2,9 tuny.

Plejtvák obrovský.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum