Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistVizovický zámek po rekonstrukci

Vizovický zámek po rekonstrukci představil krásnou zámeckou kapli

10. dubna 2015 - VIZOVICE – Vizovický zámek od Velikonoc nabídne svým návštěvníkům prohlídku nově rekonstruované zámecké kaple. Její interiér, plný jemných detailů, lze označit za skvostný a rozhodně stojí za návštěvu, stejně jako zámek samotný.

Vizovický zámek pocházející z poloviny 18. století nechal vystavět Heřman Hannibal z Blümegenu, pozdější královehradecký biskup. Zámecká kaple je umístěna v levém (jižním) křídle zámku a skrývá řadu jedinečných dokladů mistrovství architekta Františka Antonína Grimma a sochaře Ondřeje Schweigla. Po dvou letech náročné rekonstrukce je nyní zpřístupněna veřejnosti.

Ač je kaple nevelká, jsou její součástí hned 4 oltáře. Nad hlavním oltářem je dvěma anděly nesen zázračný obraz Panny Marie Matky Dobré Rady, jíž je kaple zasvěcena. Na dalších oltářích jsou obrazy Sv. Jan Nepomucký, Kajícník s lebkou a sv. Jan z Boha.

Hlavní oltář je také místem pro zcela výjimečnou sbírku relikvií. Ve dvanácti zlacených schránkách, pojmenovaných podle měsíců v roce, je uloženo 365 ostatků svatých. Údajně větší sbírku relikvií na našem území shromáždil pouze král Karel IV.

Zámek ve Vizovicích je národní kulturní památkou ve správě Národního památkového ústavu. Kromě zámecké kaple nabízí další dva prohlídkové okruhy. Zámecké interiéry patří k těm nejvíce zachovaným v celé České republice, zámek se řadí k nejhonosnějším sídlům své doby. Okouzlí vás nejen sály a předměty mobiliáře, ale také vzácné sbírky obrazů. www.zamek-vizovice.cz

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | mapa stránek | diskuzní fórum