Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistPoutní dny 2015 v Kroměříži

Poutní dny 2015 v Kroměříži – 5. celostátní miniveletrh poutních míst

22. března 2015 - KROMĚŘÍŽ - Turistickou sezónu na kroměřížském zámku zahájí ve dnech 27. - 28. března 2015 „Poutní dny“. Pátý ročník celostátního miniveletrhu poutních míst prezentuje nejen samotné poutní lokality, cestovní kanceláře zaměřené na církevní cestovní ruch, ale i organizátory národních i mezinárodních poutí, farnosti a nejrůznější křesťanské spolky a sdružení.

Hlavním tématem miniveletrhu je prezentace poutních míst, především českých a moravských, ale prezentována zde budou i poutní místa okolních států. Bude zde zveřejněn seznam poutí pro rok 2015 a s tím související prezentace služeb pro poutníky v dané lokalitě (exercicie, ubytování, stravování, prohlídky areálu s výkladem, zázemí pro rodiny s dětmi apod.). Vystavovatelé budou prezentovat poutní místa a stezky v balkónových sálech kroměřížského zámku.

Poutní dny v Kroměříži jsou veřejně přístupnou akcí – zdarma pro poutníky, návštěvníky i vystavovatele po oba dny vždy od 10:00 do 18:00.

Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži připravil pro své návštěvníky – poutníky - 50% slevu (při předložení památného obrázku Panny Marie, který si vyzvednou v kostele sv. Mořice po mši svaté) na vstupné sloučené trasy UNESCO (reprezentační sály zámku + zámecká věž + Květná zahrada).

Na páteční dopoledne je připraven liturgický a duchovní program. Poutníci se mohou zúčastnit jedné ze čtyř mší svatých v rámci tradiční poutní slavnosti k Panně Marii Bolestné v chrámu sv. Mořice. Hlavní pontifikální mši svatou v 9:30 bude celebrovat Mons. Jan Graubner. Ve 13 hodin bude Křížová cesta a po ní svátostné požehnání.

Letošní ročník Poutních dnů je doplněn o odborný seminář „Dobrovolnictví na církevních památkách.“ Se svými příspěvky zde vystoupí hosté, kteří již mají osobní zkušenosti s dobrovolnictvím, např. pan Crispin Truman ze společnosti Churches Conservation Trust z Velké Británie a paní Zlata Keprtová, která je spojována s celostátně úspěšnou Nocí kostelů či nově zakládaného portálu www.cirkevnituristika.cz.

Těšit se můžete také na další akce, jako je jarmark lidových řemesel, kulturní program na Velkém náměstí či Koncert postní hudby v chrámu sv. Mořice v podání Pěveckého sboru z Kopřivnice.

Zdroj: Tisková zpráva

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | mapa stránek | diskuzní fórum