Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistKytarový kvartet v Holešově

Holešovský zámek čekají hudební lahůdky

Holešov - Čtveřice světově proslulých kytaristů „The European Guitar Quartet“ zahájí 18. března 2015 letošní ročník koncertní řady festivalu MUSICA HOLEŠOV 2015. Úvodní vystoupení koncertního cyklu s názvem "DANZA" se uskuteční od 20 hodin.

Tento první večer jarní koncertní řady "MUSICA HOLEŠOV 2015" nabídne posluchačům opravdovou hudební lahůdku - Evropské kytarové kvarteto. Jedinečný soubor čtyř hvězd akustické kytary, jehož koncertní vystoupení jsou pro sólovou vytíženost jednotlivých členů vzácná, se v Holešově představí pouhý den po svém koncertě v Praze.

Tento koncert ve velkém sále holešovského zámku bude také milou připomínkou 10 let odkoupení zámku městem a důkazem propojení kulturního života města s touto historickou památkou.

„Zrození nové zářivé hvězdy na koncertním nebi.“ Těmito slovy popsal německý deník Dresdner Neueste Nachrichten koncertní debut souboru v roce 2012. Setkání dvou globálních hvězd klasické kytary a dvou nejvýraznějších protagonistů akustické kytary provázelo nadšené přijetí posluchačů i kritiky. Proto nebylo překvapivé, že následovala pozvání na festivaly po celém světě, včetně velkých festivalů ve Skandinávii a Německu (Bergen Music Festival, MDR Musiksommer) stejně jako na prestižní akce v Rakousku, Švýcarsku, Indii a Jižní Americe. K nadšeným fanouškům se přidali také kolegové hudebníci v čele s legendou klezmeru Giorou Feidmanem.

Současný program koncertů nese přiléhavý název „DANZA“ , neboť kombinuje intenzivní, virtuózní a oduševnělou hudbu Jižní Ameriky a Evropy a bere posluchače na vzrušující hudební pouť. V unikátní interpretaci se mísí díla Astora Piazzoly a tance paraguayské kytarové legendy Agustína Barriose s melodickými skladbami mistra Niccola Paganiniho a rytmy balkánských tanců (Dusan Bogdanovic). Díla Thomase Fellowa a Reentka pak mají rysy soudobé koncertantní hudby, world music a jazzu.

Tito čtyři hudebníci – každý z nich je po právu uznávaným hráčem – si kladou za úkol kombinovat tradici instrumentálního koncertu s expresivními, dynamickými zvuky moderní hudby.

ZORAN DUKIC je jedním z nejvýznamnějších klasických kytaristů naší doby. Jeho koncertní vystoupení jako sólisty i s orchestrem zanechaly trvalé dojmy u publika i kritiky. Během svého „vítězného tažení“ v soutěžních letech vyhrál více cen než kterýkoli jiný kytarista na světě. V současné době vyučuje hře na kytaru na několika evropských vysokých školách, včetně univerzit v Barceloně (Španělsko) a Haagu (Nizozemí), kde vytvořil jedny z nejúspěšnějších kytarových tříd ve světovém měřítku.

Narodil se v Chorvatsku, nyní žije v Barceloně – ale fakticky je stále na cestách kolem světa, kde kromě koncertování na velkých kytarových festivalech vede také mistrovské třídy.

PAVEL STEIDL je skutečnou legendou klasické kytary. Narodil se v Rakovníku, v roce 1987 se však rozhodl pro emigraci do Nizozemí, kde poté žil několik let.

Vyhrál první cenu v mezinárodní soutěži Radio France v Paříži v roce 1982 a stal se oslavovaným sólistou své generace. Jeho neporazitelná schopnost tvorby tónu učinila jeho interpretaci zcela jedinečnou. Pavel

také komponuje a své skladby často uvádí na koncertech. Jako sólista procestoval více než 40 zemí světa – USA, Kanadu, Čínu, Indii, Japonsko, Severní a Střední Ameriku a rovněž téměř všechny evropské země.

THOMAS FELLOW je hudebníkem s téměř nevyčerpatelnou zásobou energie. Je prvotřídním akustickým kytaristou, brilantním virtuózem a je označován za jednoho z nejlepších v hudebním doprovodu. Jeho jméno je rovněž spojováno s vývojem průkopnického vzdělávacího programu „Akustická kytara (koncertní hudba, world music, jazz, pop)“ na vysoké hudební škole v Drážďanech a s uměleckým předsednictvím "European Guitar Award". Je rovněž autorem učebního materiálu pro kytaru jako doprovodného nástroje ("FELLOW GUITAR BOOK"/ Schott Music). Narodil se v německém Lipsku, je vítězem několika mezinárodních soutěží v oboru klasické kytary. Koncertoval v Indii, Jižní Americe a v USA. Jeho duo “Friend ‘n Fellow”má na kontě více než 1500 koncertů po celém světě (s takovými legendami jako jsou Ray Charles, Al Jarreau a Luther Allison) a řadí se tak k nejvýznamnějším projektům tohoto druhu.

REENTKO je vysoce uznávaný kytarista a skladatel. Jeho hudba je osobitou směsí neortodoxní, vlastní perkusní hrací techniky pokrývající širokou škálu stylů. Je jedním z mála kytaristů, který je žádan jak ve světě klasické hudby, tak na scéně world music a popu. Zkomponoval hudbu k představení Cirque du Soleil a baletu v Semperoper v Drážďanech. V současné době je také kytaristou ikony klezmeru Giory Feidmana.

Narodil se v Bad Gandersheimu (Německo), přestěhoval se do Drážďan, aby studoval „akustickou kytaru“ u prof. Thomase Fellowa. V roce 2007 se stal jeho asistentem. Koncertní cesty ho zavedly do mnoha evropských koncertních sálů, stejně jako do Jižní Koreje, Arabských Emirátů a Číny.

Zdroj: Tisková zpráva

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | mapa stránek | diskuzní fórum