Novinky

Retro

15.10.2016

Rubrika Retro - vloženo bylo již 100 RETRO vzpomínek na dobu dávno minulou. Sledovat můžete - RETRO TV.

Starší »

TOPlistKoncert Marthy a Teny Elefteriadu

Martha a Tena ELEFTERIADU představí na speciálním koncertě na Brodwayi hned tři hudební uskupení.

Speciální koncert s hosty pro své fanoušky připravily zpěvačky řeckého původu Martha a Tena Elefteriadu na 9. prosince od 19 hodin do pražského Divadla Brodwayi. Představí zde jak revivalovou skupinu „Profesor“, tak i mladé talentované řecké muzikanty z Brna, skupinu "Parea“ A, a další netradiční uskupení Arionas.

Pražský koncert bude průřezem jejich dosavadní umělecké a profesionální hudební kariéry, kterou nastartovala Bratislavská Lyra v roce 1970. Jejich největší hity a autorské zázemí vytvořil skladatel Aleš Sigmund.

"Všechny srdečně zveme na náš koncert a jsme moc rády, že na to na jevišti nebudeme samy. Doprovodí nás jak vynikající revivalová skupina „Professor“ pod vedením Richarda Markuzziho, tak také velmi talentovaní řečtí muzikanti z Moravy Parea, které máme jako speciální hosty,“ prozradily sestry Elefteriadu.

Toto rodinné hudební uskupení, tvoří otec Trifon a synové Jannis, Alexis a Markos Morasovi. V roce 2012 vydali své první CD - Něco nás spojuje - Κατι μας ενωνει.

„Jejich repertoár tvoří hlavně tradiční lidová řecká hudba, zvaná rebetiko. Tento hudební styl se datuje od počátků minulého století, kdy rebelské písně vznikaly hlavně v přístavních putykách. Rebetiko svou silnou autentičností ovlivnilo na mnohá desetiletí tvorbu nejslavnějších řeckých skladatelů. Parea hraje nejen na řeckých večerech a tanečních zábavách, ale úspěšně vystupuje i na festivalech v ČR i v zahraničí,“ prozradily zpěvačky řeckého původu.

Dalším hostem na koncertě na pražské Brodwayi bude skupina ARIONAS, kterou tvoří trio Martha Elefteriadu (zpěv), Shahab Tolouie (perský setár, kytara, zpěv) a Stanislav Barek (kytara). V jejich repertoáru zazní perské, řecké a španělské písně. Oba kytaristi se věnují i flamengu a jejich temperament přinese večeru překvapivě nečekaný rozměr.

Martha a Tena Elefteriadu již po desetiletí obohacují zdejší kulturu svou neutuchající hudební energií. Jejich zpěv neztratil nic ze svěžesti, kterou se vyznačovala jejich muzikantská energie. Naprostá upřímnost v projevu a pocit, že právě teď je člověk přítomen něčemu neopakovatelnému je na jejich vystoupení to nejpřitažlivější. Silný emotivní náboj, vzácné sladění barev jejich hlasů a profesionální výkon, zazní tento večer opět naplno.

Více informací získají fanoušci na webu:

www.martha-tena.net/

Zdroj: Tiskové materiály

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum